A A A

Marek Wróbel - Artysta Malarz: Ikony, Rysunek, Malowanie

Studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (od 1996 r. nazwa uczelni: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). Dyplom w pracowni profesora Kiejstuta Bereźnickiego w 1984 r. Artysta nagrodzony w 1997 r. drugą nagroda "Cztery Pory Roku- Lato" Szczecinku i stypendium twórczem Marszałka Województwa Pomorskiego w 2004 roku. W 1994 roku TVP Gdańsk nakręciła film dokumentalny pt.: "Marek i Marek", którego tematem był pokaz plenerowy z Markiem Modelem.

 
Obrazy Marka Wróbla (rocznik 1956 , dyplom w gdańskiej PWSSP w 1984 roku ) przyciągają wzrok malarską soczystością plastycznego znaku . Są jakby wyrąbanym w szarościach otaczającego nas świata otworem , umożliwiającym wgląd w rzeczywistość na codzień niedostępną naszym oczom .(...) Malarska wrażliwość Marka Wróbla zdaje się trochę nie z naszego północnego klimatu (...).
 
Generalnie jego dzieło daje się usytuować w szeroko pojętym nurcie abstrakcji żywiołowej , spontanicznej , w której z latami coraz większą rolę poczyna pełnić zrytmizowanie kolorystycznych akcentów i barwnych dominant (...)Zobacz inne osoby z kadry

Co nas wyróżnia
rodzinna atmosfera
zajecia na wysokim poziomie
zespół ludzi z pasją i doświadczeniem
indywidualny tok nauczania
warsztaty dla rodzin
wieloletnie doświadczenie
bardzo dobra lokalizacja
Masz pytania
Kontakt z nami
ul. Gdańskich Kosynierów 11a, Gdańsk
tel. 501 487 037 / 698 404 505
biuro@jasimalgosia.org.pl
Strona Główna Nasza Oferta O nas Kontakt Galeria Terminarz Kontakt
JIM Jaś i MAŁGOSIA - Artystycznie. Copyright 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone