A A A

Bogdan Ruksztełło-Kowalewski, Wojciech Olszówka - zajęcia z Komiksu

 Zapraszamy najmłodszych do zaczarowanego świata komiksu !  Podczas wspólnej zabawy poznamy postacie z klasycznych polskich i zagranicznych komiksów dziecięcych, porozmawiamy z ich bohaterami i dowiemy się, w jaki sposób zostali stworzeni. Będzie też okazja do wspólnej przygody artystycznej- rysowania i kolorowania kadrów komiksowych. Nie zabraknie też zabaw ruchowych i muzycznych, które uatrakcyjnią zajęcia. Serdecznie zapraszamy .

Zajęcia trwają 60 min.  Skierowane dla dzieci 5-7 lat.
Prowadzący: Bogdan Ruksztełło-Kowalewski absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kustosz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Konrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Animator kultury komiksowej, rysownik, scenarzysta rysunkowy, wydawca, pomysłodawca  i wieloletni kierownik  Pracowni Komiksowej, organizator Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK oraz organizator polskiej edycji maratonu komiksowego „24-Hour Comics Day”. Członek zarządu Fundacji KRESKA im. Janusza Chrisy. W 2012 roku odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową  Zasłużony dla Kultury Polskiej.
 
Zapraszamy na zajęcia, na których uczestnicy nauczą się, że komiks to nie tylko rysowanie i tekst:
– poznają jak buduje się historię i bohaterów
– jak prowadzić kreską fabułę
– poznają różne techniki rysowania i kadrowania
– stworzą swój własny komiks 
– będą bawić się rysować, rozwijać w trakcie gier i zabaw rysunkowych.
(na koniec semestru opublikujemy komiks wspólnie narysowany przez uczestników)
Warsztaty trwają 120 minut. 
Prowadzący:
Bogdan Ruksztełło-Kowalewski absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kustosz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Konrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Animator kultury komiksowej, rysownik, scenarzysta rysunkowy, wydawca, pomysłodawca  i wieloletni kierownik  Pracowni Komiksowej, organizator Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK oraz organizator polskiej edycji maratonu komiksowego „24-Hour Comics Day”. Członek zarządu Fundacji KRESKA im. Janusza Chrisy. W 2012 roku odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową  Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Wojciech Olszówka rysownik komiksów, ilustrator, scenarzysta opowieści obrazkowych. Ściśle związany z Gdańską Pracownią Komiksową przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku. Swoją twórczością nawiązuje do uznanych mistrzów tej sztuki (Christa, Rosińskiego, Wróblewskiego, Gillona), jednocześnie nie dając zapomnieć o korzeniach, z których wyrasta. Posługuje się jednak własnym językiem kreacji. Miesza różną stylistykę i konwencje, które z pozoru do siebie nie pasują. Łączy absurd z niedorzecznością, by na ich tle ukazać wielość ludzkich zachowań. Przede wszystkim jednak stara się przedstawić ciekawe zależności jakie mogą występować w świecie, zarówno tym wymyślonym, jak i rzeczywistym. Autor III edycji Projektu 24h (rysunek, scenariusz), „Kalendarza Komiksowego 2016” (rysunek), komiksów: „Presentation” 2012 (rysunek, scenariusz), „Wieża Eldazara” 2014 (rysunek, scenariusz), „Pul i Pet” 2017 (rysunek, scenariusz), „Żabka i Baba Jaga” 2017 (rysunek).Zobacz inne osoby z kadry

Co nas wyróżnia
rodzinna atmosfera
zajecia na wysokim poziomie
zespół ludzi z pasją i doświadczeniem
indywidualny tok nauczania
warsztaty dla rodzin
wieloletnie doświadczenie
bardzo dobra lokalizacja
Masz pytania
Kontakt z nami
ul. Gdańskich Kosynierów 11a, Gdańsk
tel. 501 487 037 / 698 404 505
biuro@jasimalgosia.org.pl
Strona Główna Nasza Oferta O nas Kontakt Galeria Terminarz Kontakt
JIM Jaś i MAŁGOSIA - Artystycznie. Copyright 2018 Wszystkie prawa zastrzeżone